Księgowość hybrydowa to najnowszy model księgowości na rynku usług księgowych.

Jest to połączenie dwóch działających od lat modeli prowadzenia księgowości tj. tradycyjnego biura rachunkowego i księgowości internetowej.

Jeśli szukasz idealnego rozwiązania dla swojej firmy w zakresie usług finansowo-księgowych, być może najlepszą dla ciebie opcją będzie właśnie księgowość hybrydowa.

Jest to nowoczesna księgowość dla firm, która polega na podzieleniu prac związanych z rachunkowością i dokumentacją między właściciela firmy, a firmę zewnętrzną – biuro rachunkowe. Biuro rachunkowe zajmuje się księgowaniem wszelkich dokumentów firmowych, tworzeniem raportów, wyliczaniem podatków. W gestii biura rachunkowego leżeć będzie także wypełnianie oraz przesyłanie deklaracji do urzędu skarbowego oraz do zus. Z kolei decydując się na taki rodzaj księgowości, twoim zadaniem będzie opłacanie zobowiązań, podatków oraz składek ZUS.

Czym się różni księgowość hybrydowa od obsługi zwykłego biura rachunkowego?

W zasadzie różnica polega tylko na miejscu przechowywania oryginalnych dokumentów.

Dokumenty w postaci oryginalnej – papierowej kompletowane i przechowywane są w miejscu wskazanym przez Klienta (najczęściej jest to miejsce prowadzenia działalności), a nie w biurze rachunkowym.